iPad Dokunmatik Panel Değişimi Nasıl Yapılır ?

Günümüzde sıkça kullandığımız tabletlerimizin en popüler ipad serilerinde gündelik kazalara maruz kalması sonucu düşme ve darbe alma gibi çeşitli vakalar ile meydana gelen dokunmatik panelin kırılması sonucunda tekrar orijinal yedek parçası ile ilk günkü gibi yapmanız için aşağıda belirttiğimiz talimatları uygulayarak ipadinizin dokunmatik panelini yenileyebilirsiniz.

  1. ADIM

Eğer dokunmatik panel camınız çatlamış ise orta kısımlarına çok fazla dokunmadan işlemi gerçekleştirmeye çalışın. Dokunmatik camınızı dağılmalara karşı ve iç ekranı korumak için şeffaf koli bandı ile tamamen kaplayınız.

  1. ADIM

iPad’in ekran dışında kalan siyah alanlarını ısıtmanız gerekiyor bunun için evinizde bulunan saç kurutma makinesini kullanarak ısıtınır ipad dokunmatikleri kasaya güçlü yapıştırıcılar ile yapıştırıldığı için ısıtma işlemini kontrollü olarak yapınız aksi takdirde ekrana zarar verebilirsiniz.

  1. ADIM

Dokunmatik paneli sökmek için ucu sivri plastik bir gitar penası benzeri alet kullanının. Plastik uçlu aleti ses açma kısma tuşunun bulunduğu yerden cam ile tabletin metal yüzeyi arasına yerleştirip açılması için baskı uygulayın. Bu işlemi yaparken o kısmı ısıtabilirsiniz.

  1. ADIM

İlk açma hareketini uyguladıktan sonra dokunmatik panel etrafında plastik aleti gezdirerek ipadi paneli yerinden tamamen ayırın.

  1. ADIM

Çıkarttığınız panel üzerinden kamera ve home tuşu parçalarını yeni aldığınız dokunmatik panel üzerine aktarınız.

Bu yazımızda size ipad 2 dokunmatik panel değişimini anlattık tüm soru ve görüşleriniz için tamir.cozerim.com adresinden arıza talep formu bırakarak size dönüş yapmamızı sağlayabilirsiniz.