iPhone 7 Plus Batarya Değişimi Nasıl Yapılır ?

Apple iPhone serisinin yeni amiral gemisi olan iPhone 7 Plus gündelik kullanımlar sonucu oluşan batarya süresi azalması, şarj sırasında ısınma problemi gibi sebeplerden dolayı batarya değişimine gitmek zorunda kalmıza sebep olmaktadır. Bu nedenle bu yazımızda size iPhone 7 Plus batarya değişiminin nasıl yapılacağınız anlatacağız. Aşağıdaki adımları takip ederek işlemi kolayca yapabilirsiniz.

  1. ADIM

iPhone 7 plus batarya değişimi yapmadan önce pilinizi %25’in altına düşürmeniz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra cihazınızı kapatın.

  1. ADIM

iPhone 7 plus’ın alt kenarındaki iki 3,4 mm pentalobe vidayı çıkarın. Pentalobe vida tanımı genelde yıldız uçlu vida olarak karşınıza çıkar bunun için özel bir tornavida kullanmanız gerekecektir.

  1. ADIM

Vidaları söktünde sonra home tuşu üzerinden plastik vakumlayıcı (genelde mutfaklarda kullanılan aletleri asmak için duvara yapıştırılan vakumlu plastik) yapıştırın ekranı yukarı doğru kaldırmak için kullanacağız.

  1. ADIM

Ekran ile kasa arasında bir açıklık oluşturmak için vakum plastiğini sabit bir basınçla yukarı doğru çekin. Pena yardımı ile ekran ve kasa arasına girerek bir açıklık oluşturun. Pena ile açıklığı yaklaşım 0.5mm olacak boyutta açın.

  1. ADIM

Penayı ekranın sağ ve sol köşesine doğru hareket ettirin ekranı dengeli oranlarda kasadan ayırmak için bunu düzgün yapmanız gerekiyor aksi takdirde ekrana zarar verebilirsiniz.

  1. ADIM

Ekranı yerinden kaldırdıktan sonra plastik vakumlayıcıdan tutarak yavaşça kaldırın bu kısımda dikkat etmeniz gereken yer ekranın üst kısmıdır. Bu kısım iPhone 7 Plus’ın ekranını anakarta bağlayan filmlerin olduğu yerdir.

  1. ADIM

Ekranı anakart üzerinden ayırmak için filme bağlı olan metal braketin 4 vidasını sökerek ekranı kasadan ayırın.

  1. ADIM

Ekranı anakart üzerinden ayırdıktan sonra iPhone 7 Plus’ın altında bulunan taptic engine adı verilen parçayı ve önünde bulunan bağlantı soketini sökün ve ardından pilin altında bulunan beyaz elastik yapışkanları 60 derece açı ile çekerek pili kasadan ayırın. Tüm bunlar bittikten sonra işlemleri tam tersi yönünde yeni pil ile yaparak bataryayı değiştirmiş olursunuz.

Konu hakkındaki soru ve görüşleriniz için bir servis talep formu oluşturabilirsiniz. Talep Formu: tamir.cozerim.com